Vítáme Vás na oficiálních stránkách místní organizace ČRS v Ústí nad Orlicí.

  Něco málo z historie naši MO

     První zmínka o založeni Rybářského spolku v Ústí nad Orlicí se datuje k 18. červnu 1896, kdy byl v Občanské záložně založen účet pro tento spolek. Podle nepodložených zpráv došlo k založení již o rok dříve, kdy měl spolek 20 členů. Nejstarším dochovaným řádem je Domácí řád o chytání ryb členy spolků ze dne 8.3. 1918, který vstoupil v platnost 1. dubna tohoto roku.  

Členská knížka
    .
Povolenka 

     Z historie Českého rybářského svazu

Nejznámější rybářský spolek První rybářský klub v Praze byl založen v roce 1886. Jeho členy byly i významné osobnosti té doby, například prezident Tomáš Garrigue Masaryk, Ferdinand Lobkowicz, doktor Bedřich Schwarzenberg, či světoznámá zpěvačka Ema Destinová. O práci tohoto spolku informoval Rybářský věstník, pozdější Rybářské listy, které jsou předchůdcem dnešního časopisu Rybářství

     Již začátkem 20. století pociťovaly rybářské spolky potřebu vytvoření velké společné organizace, která by mohla účinněji hájit zájmy chovu, lovu i ochranu říčních ryb a dalších vodních živočichů. K vytvoření jednotné organizace však došlo až v roce 1957, kdy sloučením Jednoty rybářů v Praze a Jednotného sväzu rybárov v Žilině vznikl Československý svaz rybářů, který měl v roce založení 409 místních organizací a 78 767 registrovaných členů. Poprvé byly jednotné stanovy, členský příspěvek i principy hospodaření. Prvním předsedou byl pan Oldřich Doležal, tajemníkem dr. Jan Hanzal.

      V roce 1968 došlo k opětovnému rozdělení Československého svazu rybářů na dva samostatné svazy, Český rybářský svaz a Slovenský rybársky zväz.

     K dalšímu rozdělení Českého rybářského svazu došlo v roce 1990, kdy se oddělil tehdejší Jihomoravský územní svaz, který dal základ vzniku Moravskému rybářskému svazu.

     V současnosti patří Český rybářský svaz mezi největší zájmová sdružení v České republice. Sdružuje více než 256 tis. členů organizovaných prostřednictvím 478 místních organizací, které jsou sdružené do 7 územních svazů.

Ples 1948